5 דרכים ליצירת יום בריא ומאוזן יותר


1. התחילו את היום עם המשפט הבא: "אני בוחר.ת לפרגן לגוף שלי היום, ולהזין אותו בצורה הכי טובה וראויה שאני יכול.ה". בלי לחשוב מה, איך, כמה. רק לומר את ההצהרה הזו ולהתכוון אליה כי באמת מגיע לנו.

2. תכנון הוא מפתח זהב. מה מצפה לכם היום? אתם בבית? מחוץ לבית? אם צפוי פער שעות גדול בין הארוחות - קחו ארוחת ביניים, אל תגיעו רעבים לארוחות העיקריות.
לדוגמא: פרי עם כמה אגוזים/שקדים, חטיף אנרגיה (רצוי בהכנה ביתית או לפחות קנוי ללא חומרים מעובדים) - אפס מאמץ ואפס התעסקות, והרווח עוד כמה שעות: אדיר (כי תגיעונינוחה לארוחה העיקרית).

3. הגיעה שעת ארוחת צהריים: זכרו את חוק ה ⅓ ⅓ ⅓ - כלומר לאזן בין הפחמימה, לחלבון, לירק. לדוגמא: במקום להזמין רק פסטה לצהריים, להזמין פסטה + סלט גדול עם חלבון (טונה/גבינה בולגרית/ ביצה/ טופו/עוף) - ולחלוק עם אדם נוסף!! או פשוט לחפש מנה שיש בה את הכל, כמו טופו/ פרגית/דג + אורז/קטניות + שעועית ירוקה/סלט.
זו ארוחה משביעה ומאוזנת.

4. הגיעה שעת הצהריים/אחה"צ, ובא לכם משהו מתוק, או מלוח, בקיצור איזה חטיף.
גם אם הערך התזונתי לא משהו, לפחות שיהיה סמלי. קטן.
אני אוהבת את חוק ה"עד 30" - כלומר, גם אם זה חטיף שוקולד, או במבה רחמנא ליצלן - כל עוד זה שוקל 20-30 גרם זה סביר.
דוגמא? בבקשה: 2 אצבעות קינדר. שקית במבה. מיני פסק זמן. שורה שוקולד. קרמבו. 20 שנים דיאטנית, אלפי שעות קליניקה, מאות מטופלים להם המלצתי על חוק ה30 - וואללה, זה עובד.

5. התחלתי את דבריי עם המלצה מנטלית ואסיים אותם בעוד אחת: כשאין אסור, מותר, הדיאטנית אמרה לי ככה, בתפריט כתוב לי ככה - קורה דבר לא פשוט אך מופלא: *האחריות עוברת אלי*.
אני עושה כי בחרתי. אני מייצר.ת את הדרך שלי.
איזו דרך תבחרו? אני מאמינה בכם❤
 

עדי גודל סולומון

רח' ירח אב, מודיעין מכבים רעות

טל: 054-5588694

דוא"ל: adigodel@gmail.com

.