חגים

ראש השנה
 
ראש השנה
חשוב לדעת שיש כמה עצות ויטפים שעובדים תמיד קרא עוד »

מתכונים לראש השנה
 
מתכונים לראש השנה
רציתי לצ'פר אתכם במתכון טעים ובריא לראש השנה. טעים? זו לא בעיה, מיד פניתי לתותחית האפייה חן שוקרון, הידועה בכינויה שירלי נמש - בעלת הבלוג והאתר המצליח "מתוקים שלי". קרא עוד »

הנחיות תזונתיות לקראת צום יום כיפור
 
הנחיות תזונתיות לקראת צום יום כיפור
חשוב לציין שצום יום הכיפורים אינו מהווה סוג של "דיאטה", הגוף מאבד נוזלים שבהדרגה חוזרים לגוף. כמו כן אין להשלים בסיום הצום את הקלוריות שנגרעו ביממה האחרונה.... קרא עוד »


 
האם לצום זה מרזה?
קרא עוד »

סוכות
 
סוכות
עוד לא התאוששנו מארוחות ראש השנה, והנה מגיע לו חג סוכות. אמנם זה החג היחיד במסורת היהדות בו אין מאכלים המסמלים את החג, אבל זאת כמובן לא סיבה מספיק טובה להימנע מארוחות טעימות, חגיגיות וגם...כבדות קרא עוד »

חנוכה
 
חנוכה
לביבות, סופגניות, ספינג'....הכל בשביל שלא נשכח את נס פך השמן. ואז מגיעים כל המספרים שהורסים את החגיגות, הניסים והנפלאות: 500 קלוריות לסופגנייה...250 קלוריות ללביבה...2 קג עלייה ממוצעת במשקל.... קרא עוד »

ט"ו בשבט
 
ט"ו בשבט
פירות שעברו, כמה מפתיע, תהליך ייבוש בו הם מאבדים 80% מהמים, מה שהופך אותם מרוכזים מבחינת ויטמינים, מינרלים וסיבים, אך גם מבחינת הסוכר והקלוריות בהשוואה לפירות טריים. קרא עוד »

ט"ו בשבט- אגוזים
 
ט"ו בשבט- אגוזים
מחקרים הראו שצמחונים – הצורכים אגוזים באופן קבוע – נהנים מיתרונות בריאותיים כגון פחות תמותה ממחלות לב, שבץ, סוכרת ועוד. גם הדיאטה הים תיכונית – שהוכחה כמונעת מחלות – מאופיינת בצריכה קבועה של אגוזים. קרא עוד »

ממתקים בתחפושות
 
ממתקים בתחפושות
לכבוד פורים – ממתקים בתחפושת בשנים האחרונות הרבה חטיפים הפכו את עורם והפכו למוצרי בריאות מן השורה הראשונה. הפרסומות בטלויזיה קוראות לילידים והוריהם לאכול את החטיף/מעדן המסוים הזה קרא עוד »

מתכון לחמניות לפסח
 
מתכון לחמניות לפסח
מתכון ללחמניות לפסח - מרתיחים את המים עם המלח והפלפל, כאשר המים רותחים מוסיפים את קמח, המצה וממשיכים לבשל. מרתיחים שוב ומסירים מהאש.... לחץ כאן וקרא עוד.. קרא עוד »

פסח- איך לנפוש בחו"ל מבלי להעלות במשקל?
 
פסח- איך לנפוש בחו"ל מבלי להעלות במשקל?
איך לנפוש בחו"ל מבלי להעלות במשקל? פסח כאן וזוהי התקופה בה משפחות רבות נוסעות לנופש בארץ ובחו"ל. כל שנה אני נשאלת מחדש: "איך אפשר לנסוע, לנפוש, לבלות וליהנות, מבלי "לשלם" על כך מחיר כבד תרתי משמע? קרא עוד »

שבועות
 
שבועות
סוגי הגבינות נבדלים בטעמם, באחוזי השומן שלהם, במקור שלהם פרה, עיזים, כבשים ואף באפלו וכן בכמות וסוג החיידקים שבהם. יחד עם זאת, מוצרי החלב הפופולריים על בסיס חלב פרה שנויים בשנים האחרונות במחלוקת קרא עוד »

 

עדי גודל סולומון

רח' ירח אב, מודיעין מכבים רעות

טל: 054-5588694

דוא"ל: adigodel@gmail.com

.